Elżbieta Dzikowska Podróżniczka, historyk sztuki, sinolog, autorka wielu książek, wystaw, filmów dokumentalnych, a także programów telewizyjnych, m.in. Pieprz i wanilia (razem z Tonim Halikiem) oraz Groch i kapusta. W 1996 roku była inicjatorką budowy na przełęczy Ticlio w Peru pomnika inżyniera Ernesta Malinowskiego. Dzięki jej staraniom w 2003 roku powstało Muzeum Podróżników im. Tony Halika w Toruniu. Jest wiceprezesem polskiego oddziału The Explorers Club. Pasjonatka fotografii, autorka wielu wystaw sztuki współczesnej.
W 2008 roku Kinga osiągnęła niebywały sukces. Jest pierwszą Polką, która zdobyła ośmiotysięczniki Dhaulagiri (8167 m) i Manaslu (8163 m) w Himalajach Nepalu. Jak się zdobywa najwyższe szczyty świata? Co gna ludzi w Himalaje? Dlaczego żadnej kobiecie na świecie nie udało się jeszcze zdobyć Korony Himalajów? Za co szanuje Wandę Rutkiewicz? O to wszystko zapytamy Kingę przy okazji jej opowieści o pierwszym polskim kobiecym wejściu na Dhaulagiri i Manaslu.
Kinga Baranowska To jedna z najlepszych himalaistek na świecie młodego pokolenia. Na koncie swych osiągnięć ma m.in. pięć ośmiotysięczników (Cho Oyu 8201 m, Broad Peak 8047 m, Nanga Parbat 8125 m, Dhaulagiri 8167 m, Manaslu 8163 m). Członkini Zarządu Klubu Wysokogórskiego Warszawa oraz Alpinus Expedition Team. Dwukrotnie nominowana do prestiżowej nagrody środowisk wspinaczkowych „Jedynki” (2007 i 2008). Od kilku lat sukcesywnie realizuje swoje plany związane z Koroną Himalajów. Więcej na stronie: www.kingabaranowska.com